Piemērots variants ikvienam saimniekam – metāla durvis mājām

Uzņēmums MetaLux jau vairākus gadus izgatavo un uzstāda augstas kvalitātes metāla durvis mājām. MetaLux majaslapā metāla durvis mājām ir pieejamas plašā klāstā, bet kā izvēlēties īstās un atbilstošākās durvis? Mūsdienās ar vien vairāk patērētāji izvēlas metāla durvis mājām, bet dažkārt vienkārši tiek izvelēts lētākais nevis labākais variants. Metāla durvis mājām kalpo ne tikai kā durvis, bet arī kā aizsargbarjera, kas mājas iemītniekus pasargā gan no nevēlamiem viesiem, gan no aukstuma. Tāpēc izvēloties metāla durvis mājām, ļoti svarīgi ir izprast kāda ir šo durvju siltumizolācija un cik drošas ir slēdzenes.

Kā izvēlēties metāla durvis mājām?

Ar vien biežāk patērētāji izvēloties metāla durvis mājām sāk pievērst uzmanību arī atsauksmēm un uzņēmuma iegūtajiem sertifikātiem, jo tikai ar iegūtajiem sertifikātiem uzņēmums spēj apliecināt to, ka saražotā produkcija ir kvalitatīva. Ar MetaLux iegūtajiem sertifikātiem varat iepazīties uzņēmuma mājaslapā.

Izvēloties metāla durvis mājām ir jāņem vērā vairāki kritēriji. Pirmkārt, vizuāli jānovērtē vai durvju dizains piestāv Jūsu mājoklim. Metāla durvis mājām ir pirmais ko pamana Jūsu viesi, tāpēc tām ir jābūt estētiski pievilcīgām. Kad ir atlasīti vairāki modeļi, kas iederas mājas dizainā ir jāsāk vērtēt drošības un siltumizolācijas aspekti. Drošu metāla durvju izgatavošana aizņem daudz vairāk laika nekā lēto metāla durvju izgatavošana, jo lētās metāla durvis mājām tiek izgatavotas no pavisam plāna metāla, kuru ir pavisam viegli salocīt, ka arī izgatavojot šāda tipa durvīs netiek domāts par to, kā pasargāt mājas iemītnieku no aukstuma ziemas laikā. Uzstādot šīs lētā tipa metāla durvis, māju īpašnieki savu izvēli nožēlo jau pirmā sala laikā, tāpēc metāla durvis mājām jāizvēlas kvalitatīvas. Kad ir izanalizēti visi drošības un siltumizolācijas parametri un izvēlēts īstais durvju dizains, nākamais solis ir drošas slēdzenes izvēle.

Izvēlieties drošas metāla durvis mājām 

Uzņēmums MetaLux saviem klientiem piedāvā izvēlēties metāla durvis no piecām dažādām kolekcijām. Metāla durvju izgatavošana ir sarežģīts process un tāpēc tam tiek pievērsta īpaši liela vērība.Visas MetaLux durvis ir aprīkotas ar drošām slēdzenēm, kuras tāpat kā MetaLux metāla durvis mājām ir augstas kvalitātes. Neviens cits nerūpēsies par Tavu drošību, ja to nedarīsi tu pats. Durvis sargā mūsu māju un ari mūs pašus, tomēr, drošas durvis nav iedomājamas bez drošas slēdzenes. Šobrīd tirgū ir pieejama ļoti plaša izvēle ar durvju slēdzenēm un arī to cenas ir ļoti atšķirīgas, un visbiežāk cena ir līdzvērtīga kvalitātei, tāpēc lētāko durvju slēdzene nebūt nebūs drošākā un kvalitatīvākā. Vairāki pētījumi ir ierādījuši, ka lētās slēdzenes var atmūķēt jebkurš pat neprofesionāls zaglis. Drošas slēdzenes no nedrošām slēdzenēm var atšķirt jau vizuāli paskatoties uz tām un zagļi šo lietu pieprot. Drošas slēdzenes izgatavošana aizņem krietni vairāk laika, kā arī šajā procesā tiek izmantoti kvalitatīvi materiāli, kurus nav tik viegli salauzt.  

Drošas slēdzenes – kvalitatīvu durvju pazīme

Pasaulē praktiski nav tādu slēdzeņu, kuras nevarētu uzlauzt, tomēr no slēdzenes kvalitātes ir atkarīgs tas cik ilgs laiks zaglim būs vajadzīgs, lai slēdzeni uzlauztu. Drošas slēdzenes uzlaušanai zaglim būs vajadzīgs krietni ilgāks laiks, kas noteikti apgrūtinās ielaušanos procesu, jo kaimiņi sāks ievērot, ka kāds svešinieks ķimerējas gar Jūsu durvīm. Drošas slēdzenes iedala vairākas klasēs, tomēr, eksperti īpaši aicina izvairīties no vislētākajām, Ķīnā ražotajām, slēdzenēm, jo tās tiek sakomplektētas no vislētākajām komponentēm, kas jau pēc mēneša vairs nepilda savas funkcijas. Drošas slēdzenes ir tās, kas zagli vai nevēlamu ciemiņu var aizkavēt vismaz par 15 minūtēm, jo kombinācijā ar signalizāciju, tās visticamāk novērsīs zagļu iebrukumu.

Drošas slēdzenes māju drošībai

Drošas slēdzenes izmaksas ir nesalīdzināmi lielākas, bet arī drošības līmenis ir krietni augstāks. Vissliktākā kombinācija izvēršas tad, kad patērētāji izvēlas drošas un augstas kvalitātes metāla durvis mājām ar lētām slēdzenēm, jo tas uzreiz augstvērtīgās durvis padara nepilnvērtīgas. Izvēloties durvis eksperti iesaka dot priekšroku tādām, kurās ir iespējams ievietot divas drošas slēdzenes, vienu cilindra tipa, kas tiktu izmantota ikdienā un otra slēdzene jāuzstāda ar plākšņu tipa mehānismu, kuru mājas īpašnieks varētu izmantot ilgstošākas prombūtnes gadījumā, bet, protams, abas šīs slēdzenes var izmantot arī ikdienā. Eksperti ar terminu “drošas slēdzenes” saprot tādas slēdzenes, kurām attālums starp abu slēdzeņu mēlītēm ir vismaz 40 cm. Cilindra tipa slēdzenes priekšrocība ir tā, ka ja tiek salauzta nav nepieciešams mainīt visu slēdzeni, jo var nomainīt tikai pašu cilindru.

Drošas slēdzenes kopšanas pamatnoteikumi

Nav nekāds noslēpums, ka slēdzeņu izgatavošanā netiek izmantotas eļļas un slēdzenes nav nepieciešams eļļot arī to lietošanas laikā. Tomēr daži metāla durvju īpašnieki pieļauj lielu kļūdu domājot, ka ieeļļojot slēdzeni tā strādās labāk. Tieši pretēji ja slēdzene tiek eļļota ap to saķeras putekļi un eļļai sacietējot, putekļu un eļļas sajaukums var sabojāt pat drošas slēdzenes.

MetaLux komandas ieteikumi metāla durvju un slēdzeņu izvēlei:

  • Metāla durvis mājām var aprīkot arī ar metāla ķēdi vai aizšaujamo bultu;
  • Metāla durvis mājām jāizvēlas ņemot vērā gan siltumizolācijas, gan drošības parametrus;
  • Pirms slēdzenes iegādes to ir nepieciešams pārbaudīt un izvēlēties atbilstošu slēdzeni, kura atbilst metāla durvju biezumam;
  • Nebaidīties jautāt pēc palīdzības, ja nav pārliecības kādu slēdzeni nepieciešams iegādāties.
  • Neizvēlēties lētākās metāla durvis mājām, bet gan meklējiet kompromisu starp cenu un kvalitāti, lai savu izvēli nenākas nožēlot pēc zagļu paviesošanās Jūsu mājās.

Metāla durvis mājām no M-LUX.LV