Fakti par metāla durvīm

Mūsdienās metāla ārdurvis jau ir palikušas par pašsaprotamu standartu ieejas durvīm dzīvoklī vai privātmājā. Uzlaušanas izturība šādām metāla durvju konstrukcijām ir augsta un mūsdienīgu tehnoloģiju ieviešana ražošanas procesos ļauj nodrošināt labus ekspluatācijas rādītājus.

Un tomēr daži izturas bažīgi pret metāla durvju konstrukcijām. Lai palīdzētu izkliedēt šīs bažas un
pārliecinātos par šo konstrukciju augsto uzticamību, vērts ir iepazīties ar norādītajiem
zemāk faktiem.

Metāla durvju ražošana

Ja Jūs esat nolēmuši iegādāties durvis no tērauda uz pasūtījumu interneta veikalā vai
specializētā durvju veikalā, tad Jums vajag pievērst uzmanību, kā šie izstrādājumi tiek ražoti.
Maksimālā kvalitāte tiek nodrošināta izgatavojot produktus lielās ražotnēs, izmantojot
speciāli piemeklētas komplektējošās detaļas:

Durvju konstrukcijas pamats – metāls

Augstas uzticamības un ekspluatācijas nodrošināšanai optimāli būtu jāizmanto 1.5-2.0 mm biezu tēraudu. Karsti velmētu, ja izstrādājuma apdarei izmanto mdf vai koka paneļus. Auksti velmētu, ja izstrādājums būs krāsots ar pulverkrāsojumu. Plānāka tērauda izmantošana durvju konstrukcijās var būt nepietiekoša, ja būs uzlaušanas mēģinājumi, kā arī ilglaicīgā, virs 10 gadiem, ekspluatācijā.
Mūsdienās ar vien biežāk tērauda durvis dzīvokļiem un mājām tiek izgatavoti pēc dažiem
standarta izmēriem – pēc biežāk sastopamiem durvju aiļu izmēriem. Izgatavojot produkciju
pēc standarta izmēriem, ļauj ievērojami samazināt metāla durvju ražošanas izmaksas, līdz ar to
patērētājiem gala produkta cena arī ir zemāka. Pēc vajadzības var arī izgatavot metāla durvis uz
pasūtījumu, pēc Jums nepieciešamajiem izmēriem.

Ražošanas automotizācija ļauj līdz minimumam samazināt brāķi. Tērauda griešanā izmanto lāzera griešanu, metināšanu veic uz automātiskiem metināšanas kompleksiem, tērauda liekšanā izmanto automatizētas iekārtas (Knuth, Bystronic, Amada, Mazak, Salvagnini, Bodor). Rezultātā atkāpes no projekta gabarītiem ir pavisam niecīgas – milimetra desmitdaļas, simtdaļas vai pat tikai tūkstošdaļas.

Metāla durvju Drošība

Augsta produkcijas kvalitātes kontrole un mūsdienu tehnoloģiju ieviešana palīdz sasniegt un nodrošināt maksimālu konstrukcijas izturību pret uzlaušanu. Šodien garnadži praktizē dažādas uzlaušanas metodes, tāpēc pretestību var sniegt tikai kompleksa pieeja.

Pirmkārt atbilstošs metāla biezums, uzticamas eņģes, eņģu pretnoņemamās detaļas novērš iespējamos mēģinājumus gan spēka uzlaušanā gan zāģēšanas. Otrkārt metāla durvis ar augstu drošības pakāpi (piemēram durvju kolekcija Status, Milano un Grand) komplektējas ar divām slēdzenēm. Pie tam kombinējot arī dažādos slēdzeņu tipos (cilindriska + suvalda tipa) ievērojami samazinās ielaušanās risks.

Papildus tiek izmantoti arī papildus drošības konstruktīvie elementi. Pie šiem elementiem var pieskaitīt bruņu uzlikas cilindriem (serdenēm), eņgu pretnoņemamie rīģeļi, margonija pretizurbšanas plāksnes suvalda tipa slēdzenēm. Cilindra bruņa aizsargā serdeni no izurbšanas un salaušanas, serdene bez bruņas ir pavisam neaizsargāta to var salauzt ātrāk kā minūtē vai izurbt no 30 sekundēm līdz 3-4 minūšu laikā, atkarībā no serdenes drošības pakāpes. Eņģu pretnoņemamie rīģeļi liedz izcelt durvis gadījumā, ja tiek nozāģētas eņģes. Rūdīta metāla plāksnes aiztur no ātras slēdzeņu izurbšanas.

Metāla durvju ekspluatācija un dizains

Bez metāla durvju konstrukcijas drošības svarīgi ir arī kā šīs konstrukcijas izolē skaņu un aiztur aukstumu. Ja Jūs plānojat iegādāties un uzstādīt metāla ieejas durvis privātmājai, tad svarīgi ir, lai durvis labi notur siltumu un neļauj aukstajam gaisam iekļūt telpās. Šim nolūkam metāla durvju
konstrukcijā tiek izmantota minerālvate, akmensvate, follija plēve, poliuretāns vai citi siltumnoturošie materiāli.

Dzīvokļu ieejas metāla durvīm ir svarīga ne tikai siltum izolācija, bet arī skaņas izolācija no
trokšņiem kāpņu telpā. Šim nolūkam ir ne tikai svarīgs durvju pildījums, bet ļoti svarīgs ir arī noblīvējums, ko sniedz blīvgumijas uz konstrukcijas (uz vērtnes un uz rāmja).

Mūsdienās jau daudzi durvju ražotāji piedāvā konstrukcijas ar divām blīvēm, bet ražotāji kuriem ir
pieejamas augstākās tehnoloģijas piedāvā konstrukcijas arī ar trīs blīvējumiem, kas jūtami
paaugstina izolāciju.

Metāla izstrādājumi bez dekoratīvajiem pārklājumiem izskatās ne visai pieņemami, tāpēc
tās vai nu krāso ar pulverkrāsojumu vai arī dekorē ar citiem materiāliem. Mūsdienās produkta dekorēšanai visbiežāk tiek izmantoti MDF paneļi, kuru izmantošana piedāvā ļoti
plašu dmetāla durvju dizaina iespējamību gan krāsas ziņā gan frēzējumu formu ziņā.

Ekonomiskāki metāla durvju risinājumi ir no ārpuses izmantot pulverkrāsotu metālu un no iekšpuses MDF.

Noslēgumā

Plānojot iegādāties metāla ārdurvis, uzmanīgi izpētiet visu piedāvājumu, pievēršot uzmanību ne tikai budžeta klases modeļiem. Mūsdienās ir iespējams izvēlēties risinājumus, kuri sevī iekļaus gan pretuzlaušanas noturību gan pievilcīgu dizainu un labām ekspluatācijas īpašībām.

M-lux metāla durvis