Vai metāla ārdurvis ir pareizā izvēle?

Metāla ārdurvis ir veids, kā Jūs varat būtiski uzlabot sava mājokļa, un Jūsu pašu, drošību. Šobrīd Latvijā un pasaulē lielākā daļa cilvēku izvēlas savus dzīvokļus aprīkot tieši ar metāla durvīm, un tas ir saprotams.

Metāla ārdurvis garantē lielisku drošību, kā to parāda dažādie drošības un izturības rādītāji. Kā arī metāla durvis ir ugunsdrošas un aizsargās Jūs no aukstuma ienākšanas dzīvoklī. Atrodoties ceļojumā ar ģimeni ir jauki apzināties, ka Jūsu mājvieta ir pilnīgā drošībā aiz drošām metāla durvīm.

Skaņas un siltuma izolācija metāla ārdurvīm

Vienas no labākajām metāla durvju īpašībām ir to skaņas un siltuma izolācija. Metāla durvis lieliski aiztur skaņu, un neļauj skaņai ienākt Jūsu mājoklī, tāpēc varēsiet naktīs mierīgi gulēt, neuztraucoties par to, ka kāpņu telpā, kāds skaļi trokšņo.

Metāla ārdurvis ir lieliskas priekš siltuma uzturēšanas, kā arī, priekš aukstuma neieplūšanas dzīvoklī. Metāls aiztur gan auksto, gan silto gaisu, tādējādi saglabājot Jums patīkamu temperatūru dzīvoklī visa gada garumā. Tikmēr cilvēki, kuriem ir koka, nevis metāla durvis, var izjust nepatīkamas temperatūras savā mājoklī, jo koka durvis aiztur gaisu daudz sliktāk, ļaujot Jūsu siltajam gaisam izplūst no dzīvokļa, un kāpņu telpas aukstajam gaisam ieplūst Jūsu dzīvoklī, radot nepiemēroti zemas temperatūras priekš iekštelpām.

Kāpēc metāla ārdurvis ir visdrošākās

Iemesls kāpēc liela daļa cilvēku izvēlas metāla durvis ir pavisam vienkāršs – tās nodrošina visaugstāko drošību Jūsu mājoklim. Drošība šajā gadījumā nozīmē gan ugunsdrošību, gan drošību pret laupītājiem un citiem nevēlamiem viesiem.

Lai metāla ārdurvis savas funkcijas pildītu pilnībā tām ir jābūt pareizi un kvalitatīvi uzstādītām uzreiz pēc to iegādes. Ja durvis būs uzstādītas nekvalitatīvi, tad var rasties siltuma zudumu, kā arī, var pazemināties durvju kopējā drošība. Metāla ārdurvis ir jāuzstāda sertificētiem profesionāļiem, kuri izmanto attiecīgos instrumentus, izmanto vajadzīgos materiālus un ievēro visus drošības noteikumus.

Ja esat izvēlējies iegādāties metāla ārdurvis, tad Jums ir jāzina, ka tās ir iespējams aprīkot ar papildus drošības sistēmu, kura ir paredzēta nestandarta gadījumiem. Ja Jūs uztrauc šādu nestandarta gadījumu iespējamība, tad Jums vajadzētu apsvērt šīs sistēmas uzlikšanu durvīm, jo tad Jūs varēsiet būt pārliecināts, ka aiz šīm durvīm atrodieties pilnīgā drošībā. Kā arī, metāla durvis ir iespējams aprīkot ar pretdūmu aizsardzību. Durvju biezums dažādām durvīm var atšķirties diezgan būtiski, tāpēc ir jāsaprot, ka biezākas durvis maksās dārgāk un tās būs krietni smagākas, bet līdz ar to arī drošākas.

Augstas kvalitātes metāla durvis tiek apstrādātas ar speciālu tehnoloģiju stiprinājumiem, kas pasargā tās no izkustēšanās un no izcelšanas. Šī tehnoloģija nodrošina to, ka metāla durvis ir kvalitatīvākas, un tās kalpo ilgāku mūžu.

Metāla durvis – cena un izvēle

Bieži vien cilvēkiem iedomājoties metāla durvis domā par smagām un lielām durvīm, kuras izskatās nepievilcīgas, aukstas un, ka metāla durvju montāža ir sarežģīta. Ir jāsaprot, ka tie visi ir tikai mīti, jo attīstoties mūsdienu tehnoloģijām attīstās arī metāla durvis. Mūsdienās tās ir viegli veramas, un izskata ziņā bieži vien pat nevar atšķirt no koka durvīm. Šis maldinošais, bet gaumīgais durvju izskats tiek panākts pārklājot durvis ar speciālu apvalku, kurš metāla durvīm rada koka durvju izskatu. Šie pārklājumi ir tik kvalitatīvi, ka bieži vien pat eksperti nespēj atšķirt, vai durvis ir izgatavotas no metāla, vai no koka.

Metāla durvis Latvijā var iegādāties dažādos būvniecības preču veikalos, bet ar katru gadu arvien populārāka kļūst durvju apskatīšana un iegāde internetā. Cenas metāla durvīm ir ļoti dažādas. Tās ir atkarīgas no ražotāja, metāla kvalitātes, no drošības, un tehniskajiem risinājumiem, kuri ir pielietoti durvju izveidē. Nav viena noteicošā faktora, kurš noteiktu durvju kvalitāti un cenu, tāpēc durvju cenu amplitūda ir ļoti plaša, atkarībā no materiāliem, ražotāja un tehnoloģijām.

Ja vēlaties ietaupīt naudas līdzekļus, un iegādāties pēc iespējas lētākas metāla ārdurvis, tad tas nebūtu ieteicams, jo maksājot lielāku cenu par durvīm Jūs saņemat garu to kalpošanas laiku un augstāku materiālu kvalitāti. Augstāko standartu un cenu metāla ārdurvis nodrošina labāku siltumizolāciju, skaņas izolāciju, jaunākos tehnoloģiju risinājumus un mazāku iespēju, ka durvis varētu sabojāties. Un protams, jo augstāka durvju cena, jo biezāks būs to metāla slānis, kas nozīmē arī lielāku drošību.

Cenšoties ietaupīt naudu nopērkot lētākas metāla ārdurvis, Jūs iegūsiet zemākas kvalitātes preci, kura Jums var nesniegt tik augstu komfortu kā dārgākā, bet kvalitatīvākā prece. Dažādo tehnisko problēmu novēršana lētākajām durvīm bieži vien kopsummā izmaksās tikpat, vai pat vairāk, nekā būtu izmaksājusi dārgāko durvju iegāde. Tāpēc, iegādājoties tik nozīmīgu pirkumu kā metāla ārdurvis, varbūt ir vērts padomāt, nevis par naudas ieekonomēšanu, bet gan par pēc iespējas kvalitatīvāku metāla ārdurvju iegūšanu savā īpašumā.

Viena no galvenajām lietām, kas nosaka metāla durvju kvalitāti, ir to slēdzene. Slēdzenes viena no otras atšķiras kvalitātes ziņā, dārgākās nodrošina labāku drošību un izturību pret dažādiem ietekmējošiem faktoriem.

Lai durvis pildītu visas savas funkcijas atbilstoši, tam ļoti lielu lomu spēlē metāla durvju montāža. Tā ir jāveic sertificētiem profesionāļiem, kuriem ir pieredze metāla durvju montāžā, un kuri montāžās laikā ņem vērā visus noteiktos standartus un drošības noteikumus. Bieži vien, ja durvis ir uzmontētas nekvalitatīvi, ar neprofesionāļu palīdzību, durvīm var rasties dažādas tehniskas problēmas, kuras pēc tam novērst jau ir ir diezgan sarežģīti.

Kompānija MetaLuks ar durvju ražošanu un pārdošanu nodarbojas jau vairāk nekā desmit gadus, un ir apkalpojusi daudzus tūkstošus klientu, un gandrīz visos gadījumos saņemot tikai labākās atsauksmes!

Metāla durvis no M-Lux