Drošas un izturīgas metāla ārdurvis dzīvoklim

Šobrīd Latvijā vairums cilvēku, kas meklē jaunas durvis savam dzīvoklim visbiežāk savu izvēli izdara par labu metāla durvīm, jo šo durvju kvalitātes un drošības rādītāji pārliecinoši dominē starp drošākajām durvīm.

Kad Jūs neatrodaties savā dzīvoklī ir patīkami apzināties, ka neviena nevēlama persona tajā nespēs iekļūt bez Jūsu atļaujas, tas, ka Jūsu dzīvoklis vienmēr būs drošībā. Ja esat izvēlējušies savam dzīvoklim metāla ārdurvis, tad tās papildus ir iespējams aprīkot ar izturīgu aizsargsistēmu, kas nodrošinās mājokļa drošību neparedzētos apstākļos. Šāda dzīvokļu drošības sistēma kļūst arvien populārāka un pieprasītāka cilvēku vidū Latvijā. Protams ne mazāk svarīgi ir tas, ka kvalitatīvas un profesionāli uzstādītas metāla durvis Jūsu dzīvoklī nodrošinās ne tikai labu aukstuma un skaņas izolāciju, bet arī dzīvokļa iekšpusē nebūs dzirdami trokšņi kāpņu telpā, piedevām dzīvoklī būs silti un mājīgi.

Kāda būs pareizākā izvēle starp metāla ārdurvīm dzīvoklim?

Mūsu atmiņā joprojām metāla durvis asociējas kā smagnējas un drūmas un grūti veramas, taču jau labu laiku durvju tirgū var iegādāties dažādu apdares toņu un imitācijas metāla ārdurvis kā dzīvokļiem, tā arī privātmājām. Mūsdienīgas metāla ārdurvis tiek apstrādātas ar dažāda veida materiālu un krāsu imitācijām, ražošanas procesā izmantojot dekoratīvās plēves, kuras ir izturīgas pret dažādu veidu mehāniskiem bojājumiem un piedevām rada vizuāli pievilcīgu izskatu durvīm.

Piemēram, izvēloties MDF dekoratīvu uzliku liks Jūsu metāla ārdurvis izskatīties pēc masīvkoka durvīm, turklāt metāla durvis būs nodrošinātas ar visiem metāla durvīm piemītošajiem kvalitātes un drošības risinājumiem. Pat durvju speciālisti bieži nespēj atšķirt metāla ārdurvis no koka durvīm, jo koka durvis nereti tiek ražotas izmantojot metāla drošības elementus. Savukārt, metāla ārdurvis iespējams izgatavot izmantojot koka vai koka imitācijas aplikācijas, tādēļ arī dabā ir diezgan grūti atšķirt no kāda materiāla durvis ir izgatavotas.

Ražošanas tehnoloģijas mūsdienās nodrošina ātru un augsti kvalitatīvu metāla ārdurvju uzstādīšanu dzīvokļos un privātmājās, lai gan līdz šim sabiedrībā valdīja uzskats, ka metāla ārdurvis pēc sava profila ir piemērotas tikai dzīvokļiem.

Metāla durvju cenas un izvēles dažādība

Metāla durvis Latvijā ir iespējams iegādāties gan speciālos durvju un būvmateriālu veikalos, gan rūpniecības preču bāzēs. Īpaši populāri pēdējā laikā ir durvju cenu apskatīšana un to iegāde interneta veikalos. Durvis viena no otras atšķiras gan ar materiālu, ražotāju, kvalitāti un inženiertehniskajiem risinājumiem, tādēļ metāla durvju cenas veikalos būs ļoti atšķirīgas.

Kas tad veido metāla durvju cenu?

Nav tāda viena universāla algoritma, kas noteiktu cenu visām metāla durvīm tirgū. Cenu amplitūda lielākoties balstās uz metāla durvju komplektāciju un izmantotajām tehnoloģijām un materiāliem durvju ražošanas procesā.

Ja esat izvēlējies iegādāties lētākas metāla durvis, tad jārēķinās, ka durvju ražotājs būs taupījis ne tikai uz materiālu kvalitāti, bet arī drošības tehnoloģiju risinājumiem. Lēto cenu metāla durvis būs ar salīdzinoši zemu kvalitāti, svarā vieglas un ar salīdzinoši īsu kalpošanas mūžu. Skaņas un siltuma izolācija būs zema, iespējams ar laiku nāksies papildus siltināt dzīvokļa ārdurvis durvis vai arī papildus uzlikt otras durvis, lai mājoklī būtu siltāks.

Parēķinot visus šos papildus darbus un papildus izdevumu pie lēto cenu metāla durvīm mēs nonāksim pie tā paša vai pat lielāka cenu budžeta par kvalitatīvām metāla ārdurvīm, kurām nav nepieciešamas otrās durvis. Papildus iztērētie līdzekļi var ievērojami sadārdzināt durvju montāžu dzīvoklī, galarezultātā pārsniedzot cenu par kvalitatīvākas, dārgākām metāla ārdurvīm dzīvoklim.

Labākas kvalitātes metāla durvis dzīvoklim noteikti paaugstina to pārdošanas cenu un vērtību kopsummā. Šādas kvalitatīvas metāla durvis būs smagākas, izturīgākas, labāk un kvalitatīvāk apstrādātas, nosiltinātas un tajās atradīsies kvalitatīva slēdzene, kas kalpos ilgus gadus.

Metāla durvju cenu būtiski ietekmēs durvīs esošā slēdzene, tādēļ izvērtējot durvju izskatu, noteikti ir jāvērtē to funkcionalitāte un drošība.

Baltkrievijas Lietuvas durvju ražotājs MetaLuks, piedāvā plašu metāla durvju klāstu ar dažādiem cenu līmeņiem, tādēļ veikalos metāla durvīm pārdošanas cenas var būt ļoti atšķirīgas no šī ražotāja. Kā vienas no populārākajām durvīm Latvijā ir Elite kolekcijas metāla ārdurvis, tomēr to kvalitāte un funkcionalitāte ir tālu no Metaluks metāla ārdurvīm.

Kāpēc izvēlēties tieši metāla ārdurvis dzīvoklim?

Metāla ārdurvis dzīvoklim iespējams šodien būs pareizā izvēle, jo daudzdzīvokļu mājas kāpņu telpas ir noslēgtas un bieži vien netiek apsildītas. Tas nozīmē to, ka Jūsu dzīvokļa metāla ārdurvis var saskarties ar mainīgajiem klimatiskajiem apstākļiem – temperatūras svārstībām, it īpaši gadalaiku maiņas periodos. Vienlīdz būtiska būs arī skaņas izolācija durvīm, jo lieki papildus trokšņi Jums neļaus justies komfortabli pašiem savā dzīvoklī.

Izvēloties savam mājoklim drošas un ar izolācijas risinājumiem pārdomātas durvis, dzīvoklis tas būtu vai privātmāja ir jāzina sekojošais:

Metāla durvis nodrošina:

  • skaņas izolāciju, lai slāpētu ārējos trokšņus
  • aukstuma izolāciju, lai dzīvoklī saglabātu siltumu
  • vērtnes izturību un stingrību, lai durvis ilgi kalpotu
  • mehānisko izturību, lai pasārgātu mājokli pret uzlaušanu

Metāla ārdurvis dzīvoklim ir iespējams aprīkot ar pretdūmu aizsardzību. Druvju metāla lokšņu biezums durvīm var būt arī reizēm ļoti atšķirīgs. Jo biezākas metāla durvis jo dārgākas tās būs un drošākas protams!

Kvalitatīvas metāla durvis tiek apstrādātas ar speciālu stiprinājumu tehnoloģiju, kas pasargā tās no izkustēšanās un izcelšanas. Šī tehnoloģija nodrošina kvalitatīvāku un ilgāku mūžu tieši metāla ārdurvīm. Metāla durvīm ir plaša krāsu palete, tādēļ metāla ārdurvis dzīvoklim var piemeklēt jebkurš sev, atbilstoši savām vēlmēm.

Metāla durvis dzīvokļiem M-Lux.lv