Kā atrast īsto slēdzeni metāla durvīm

Kā zināms – durvīm vēlams uzstādīt divas slēdzenes, kas aprīkotas ar dažādām sistēmām. Vienai noteikti jābūt suvaldu slēdzenei, bet otrai cilindriskai vai tapu. Divu dažāda veida slēdzeņu izmantošana sarežģīs jūsu durvju uzlaušanu, un padarīs šo procesu ilgāku. Durvju ar divām slēdzenēm uzlaušanas process prasa daudz vairāk spēka un laika, turklāt tam nepieciešams daudz vairāk instrumentu.

Durvīm uzstādīt tikai vienu slēdzeni ir daudz vienkāršāk un ērtāk, tomēr divas slēdzenes ir jūsu dzīvokļa drošības garantija. Turklāt vajadzētu iegādāties dažādu uzņēmumu slēdzenes, jo ražotāji dažādos savu slēdzeņu modeļos bieži izmanto vienādas uzbūves shēmas. Metāla durvīm absolūti nav piemērota fiksatora slēdzene, jo, nejauši aizcērtot durvis, jums nāksies tās uzlauzt.

 

Kā apgalvo durvju drošības speciālisti – drošākās, un arī efektīvākās ir suvaldu slēdzenes. Parasti tās ir krabjveida – tādos modeļos rīgeļi “izbrauc” divos vai četros pretējos virzienos attiecībā pret durvju vērtni. Pieaugot slēdzenes konstrukcijas sarežģītībai, pieaug arī tās cena. Kvalitatīvu slēdzeņu pāra uzstādīšana prasa diezgan lielus naudas līdzekļus, tāpēc galveno atslēgu vēlams izvēlēties krabjveida, bet otra slēdzene var būt parasta. Vienai slēdzenei jābūt suvaldu, bet otrai – cilindriska, jo tā ir optimāla kombinācija. Lai palielinātu cilindriskās slēdzenes aizslēga noturību, parasti izmanto bruņu plāksni, kas sarežģīs tās izsišanas procesu. Slēdzeņu rīģeļus, kas paslēpti rotējošo metāla caurulīšu iekšpusē, nav iespējams pārzāģēt.

Iegādājoties durvis, noteikti pievērsiet uzmanību slēdzenes ražotājam. Vislabāk iegādāties durvis ar importa slēdzenēm, kas ir daudz kvalitatīvākas un drošākas. Kombināciju skaits tādās slēdzenēs ir ļoti augsts – no 500 tūkstošiem līdz 4 miljardiem. Aizbīdņa galvenās priekšrocības ir tā vienkāršība un drošums. Ar mūķīzeri aizbīdni uzlauzt nav iespējams. Tāpat to nav iespējams salauzt, sitot ar dūri vai āmuru, jo šai gadījumā sitiena spēks izplatās pa visu metāla durvju laukumu. Protams, var izmantot leņķa rokas zāģi, bet tās radītais troksnis diezin vai patiks noziedzniekam. Potenciālo kramplauzi var atbaidīt arī tas, ka dzīvoklī, kas aizslēgts ar aizbīdni, visticamāk, atrodas tā iemītnieki. Turklāt aizbīdnis nodrošina ugunsdrošību, jo ugunsgrēka gadījumā durvis atvērt ir ļoti vienkārši. Tāda līmeņa drošību nenodrošina pat dārgas importa slēdzenes, kuru iekšējie mehānismi sakarstot deformējas un vairs nav droši. Atsperu mehānismi sabrūk, durvis ieķīlējas un izkļūt no dzīvokļa vairs nav iespējams.

Konstrukcijas ziņā aizbīdņi mēdz būt iegriezti un uzlikti. Tiem var būt vai nebūt fiksators. Ja ir pareizi uzstādīts stiprinājums, tad izzūd atšķirība starp uzliktu un iegrieztu konstrukciju. Fiksators ir vajadzīgs, ja nepieciešams atvērt aizbīdni no ārpuses, jo iebāzt priekšmetus caur durvīs esošo spraugu gandrīz nav iespējams. Turklāt durvis pārstāj vibrēt un ciešāk pieslienas durvju kārbai. Reizēm klienti vēlas izmantot durvju ķēdīti. Ņemiet vērā, ka metāla durvīm ir ievērojams svars, tāpēc tām jāuzstāda paaugstinātas stiprības ķēdīte.

m-lux.lv