Daži noderīgi padomi, kā izvēlēties pareizās durvis savam mājoklim

Kā plašajā ārdurvju daudzveidībā izvēlēties tās vienas vienīgās, kas ideāli iederēsies jūsu mājā vai dzīvoklī?

Lai saprastu, kā pareizi izvēlēties metāla ārdurvis un nenožēlotu, ir jāatbild uz dažiem jautājumiem:

  • Kur durvis tiks uzstādītas (dzīvoklī, privātmājā vai vasarnīcā)?
  • Kādas papildu funkcijas jums nepieciešamas (siltumizolācija, aizsardzība pret troksni un caurvēju u.c.)?
  • Cik jūs esat gatavi maksāt par ārdurvīm?
  • Kāds durvju dizains piestāvēs jūsu interjeram?

Tātad, ir skaidrs, ka jums nepieciešamas metāla ārdurvis, bet kā izvēlēties īstās mēs uzzināsim zemāk.

Izvēlamies tērauda durvis atbilstoši paredzētajam mērķim

Atkarībā no tā, kur ārdurvis tiks uzstādītas, atšķiras arī to izvēles kritēriji. Kādas ir labākās tērauda durvis mājai, dzīvoklim un birojam?

Dzīvokļa ārdurvis

Dzīvokļa ārdurvīm jābūt augstai aizsardzībai pret troksni un nepatīkamām smaržām, kas var iekļūt no kāpņu telpas. Drošai slēdzeņu sistēmai un pastiprinātai vērtnei ir jānodrošina lieliska aizsardzība pret dzīvokļu apzadzējiem. Optimāli, ja slēdzeņu sistēma sastāvēs no 2 dažāda veida slēdzenēm, un vismaz vienai no tām jābūt 4. (augstākās) pretuzlaušanas klases slēdzenei. Piemēram, lielisks variants dzīvokļu ārdurvīm ir kolekciju modeļi no Trend, Standart, Status, Elite un Triumph baltkrievijas metāla durvīm.

Mājas ārdurvis

Mājas ārdurvīm jābūt aizsargātām pret izsalšanu. Tādēļ konstrukcijā izmanto 3 un vairāk kārtu izolācijas materiālus. Vēl viens efektīvs veids aizsardzībai pret salu ir durvis ar termisko atstarpi (faktiski tās ir divas durvis vienās). Pašas durvis no mitruma, temperatūru svārstībām un ultravioletajiem stariem pasargā speciāli pārklājumi, piemēram, polimēra pulverveida pārklājums, Cortorex u.c.

Kā izvēlēties metāla ārdurvis: profesionāļa padomi

Ja jums apnikuši trokšņaini kaimiņi, kāpņu telpā rejoši suņi vai dārdoši lifti – izvēlieties durvis ar skaņas izolācijas kārtu: izolons, korķa izolācijas slānis u.c. Jo vairāk tādu kārtu, jo klusāk būs jūsu mājās. Bet neaizmirstiet arī par sienu izolāciju. Neatkarīgi no tā, cik trokšņu necaurlaidīgas ir ārdurvis, troksnis no ārpuses var iekļūt arī caur plānām sienām vai logiem. Kā arī caur spraugām starp durvju  kārbu un sienu, tāpēc ir svarīgi ne tikai izvēlēties klusas durvis, bet arī pareizi tās uzstādīt.

Ja jums ir auksta kāpņu telpa, tad siltumu mājās palīdzēs saglabāt kvalitatīva durvju siltumizolācija. Pievērsiet uzmanību tam, kāda pildviela tiek izmantota vērtnē un kārbā. No aukstuma labi pasargā pildviela, kas izgatavota no minerālu plātnes vai uzputota putu poliuretāna.

MetaLux metāla durvju kolekcijā ir durvis ar abu veidu pildvielām. Modeļi ar putu poliuretānu izgatavoti pēc patentētas tehnoloģijas MetaLux Isol – vērtne ar to aizpildīta tā, ka tajā neveidojas tukšas vietas un aukstuma tiltiņi. Pateicoties tam, jūsu mājas siltums paliek iekšpusē.

Speciālista viedoklis

Lai māja būtu vēl siltāka un pasargātu ģimeni no biežas saaukstēšanās, novērsiet caurvēju. Tādēļ izvēlieties durvis ar dubultu blīvējuma kontūru un ekscentriķi, ar kuru tiek kontrolēta durvju piekļaušanās kārbai.  Šie līdzekļi būs efektīvi arī aizsardzībai pret putekļiem.

 

Dmitrijs Zušma –
“MetaLux” durvju nozares eksperts

Ārdurvju izvēli nosaka tas, kādos apstākļos tās tiks uzstādītas. Vai jums ir drošs rajons? Vai ir doofons un durvju sargs? Vai ir bieži vandālisma un durvju uzlaušanas gadījumi kaimiņos? Cik liela ir durvju aila? Kā arī daudzi citi faktori. Izvēlēties savai mājai optimālas durvis var pēc speciāliem parametriem, izmantojot filtru mūsu katalogā.

Tērauda durvis: kā izvēlēties izmaksu ziņā optimālu modeli

MetaLux metāla durvju katalogā ir gan budžeta klases, gan arī elitāras metāla ārdurvis. Visām tām ir raksturīga garantēta rūpnīcas kvalitāte, drošums un konstrukcijas drošība. Sērijām ir atšķirīgas konstrukcijas īpatnības un papildu opcijas. Nav vērts pārmaksāt par opcijām, kas nav nepieciešamas.

Ja jūs izvēlaties durvis vasarnīcai vai galvenais izvēles kritērijs jums ir pieejama cena – pievērsiet uzmanību sērijām TREND vai STANDART.

Jums nepieciešamas vidējas cenu kategorijas durvis ar labu skaņas un siltuma izolāciju un “premium” klases slēdzeņu sistēmu? Jums piemērotas būs sērijas TRIUMPH vai STATUS durvis.

Ja Jūs izvēlaties skaistas un drošas biznesa klases aizsargdurvis, tad sērijas ELITE durvis ir tieši tas, kas jums vajadzīgs.

Tiem, kas nav raduši pieņemt kompromisus un izvēlas tikai pašu labāko, MetaLux ir izstrādājis elitāru metāla ārdurvju līniju MILANO.

 

Ārdurvis: kā izvēlēties visskaistākās?

Ārdurvīm ir jāakcentē jūsu priekšnama dizaina risinājums. Atkarībā no dizaina jūs varēsiet izlemt, kādā stilā tiks noformēta ārdurvju iekšējā apdare: klasiskā, mūsdienīgā vai neitrālā stilā.

Pēc krāsas ārdurvis var saskaņot ar grīdas seguma krāsu priekšnamā, ar tapetēm, iekšdurvīm vai mēbelēm. Durvju ārējās apdares dizainu un zīmējumu jūs varat izvēlēties tādu, kas visvairāk patīk tieši jums. Privātmājai tērauda durvju ārējo apdari izraugieties tādu, kas saskan ar kopējo mājas eksterjeru.

Ja jūs vēl šaubāties par to, kādas ārdurvis pirkt, izmantojiet funkciju Dveromat Torex vietnē un ļaujiet jūsu durvīm izvēlēties jūs! Vai vērsieties tuvākajā M-lux salonā un mūsu kvalificētie darbinieki palīdzēs izraudzīties vislabāko modeli jums.

m-lux.lv